Temel Yazılım
Temel Yazılım Eğitimi Sertifika Programı


Eğitimin Tanımı

Bilişim Teknolojileri çağındayız ve her geçen gün Yazılıma oluşan ihtiyaç artmaktadır. Özellikle web uygulamaları alanında her geçen gün çok daha kaliteli projeler üretilmektedir.

Sertifika Programının Amacı

Sertifika programı ile farklı alanlarda görev yapan uygulayıcılara Temel Yazılım Eğitimi konusunda teorik ve pratik boyutlarıyla bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırmak amaçlanmaktadır.

Başvuru Şartı

Herhangi bir başvuru şartı aranmamaktadır. İsteyen herkes başvuru yapabilir.

Bu eğitim Kimler için ?

  • Bilgisayar Teknolojilerine ilgi duyanlar,
  • Üniversiteden yeni mezun ya da öğrenci olup kendini geliştirmek isteyenler,
  • Microsoft sınavlarına hazırlanan,
  • Çok talep gören Bilgisayar sektöründe yeni meslek sahibi olmak isteyenler..
Eğitimin Süresi ve Şekli

Uzaktan eğitim yöntemi ile Türkiye'nin her yerinden katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim süresi 2 aydır.

EĞİTİM SÜRECİ VE İÇERİĞİ

1) Programlama Teknikleri Sertifika Programı

Bu eğitim, daha önce hiç yazılım ile ilgilenmemiş ve sıfırdan yazılıma başlayacaklar için giriş niteliğindedir. Yazılımı gündelik hayatımızın en temel parçası olarak ele alıp, adım adım nasıl yazılımcı olacağınızı ve temel kavramları ne kadar kolay öğrenebileceğinizi göreceksiniz. Bilgisayarın dilinden anlayıp, onunla aynı dili konuşabileceksiniz.

2) C# ile Nesne Yönelimli Yazılım Sertifika Programı

Visual Studio 2015 ile C# yazılım dilini kullanarak masaüstü programlamaya başlıyoruz. Microsoft Visual Studio .Net Kurulumu, C# Programlama dili ile kod yazmak, C# .Net ile Windows Uygulamaları (Windows Applications), Windows Form İşlemleri vb.

3) ASP.NET ile Web Tabanlı Yazılım Sertifika Programı

Visual Studio .NET ile Web uygulamaları geliştirmeye geçiyoruz. Bu eğitim boyunca C# yazılım dilini kullanarak Visual Studio 2015 ortamında ASP.NET projeleri üretebilecek ve web üzerinde projelerinizi nasıl yayınlayacağınızı öğreneceksiniz. Tabi Web konusuna girmeden önce HTML, CSS, JavaScript, IIS (Internet Information Server) gibi bir çok teknolojiyi de öğreneceksiniz.

4) SQL Server ile Veri Tabanı Sertifika Programı

Öğrenilen masaüstü ve web programcılığında, veritabanı ile çalışmaya başlıyoruz. MS-SQL ile Veri tabanı oluşturmak, sorgular yapmak ve mevcut programlarla entegre çalıştırıyoruz. Veri tabanı nedir, İlişkisel veri tabanı Yönetim Sistemi, Tablo çeşitleri, Data integrity, Transact-SQL - T-SQL Nedir?, SQL Komut Grupları, SqlServer veri tabanı kurulumu vb.

5) İleri .NET Sertifika Programı

Proje tasarım ve yönetimininde içinde bulunduğu XML ve mobil uygulamaların anlatıldığı ileri seviye konular ile uzmanlığa geçiyoruz. Class (sınıflar) oluşturmak, Class projesi oluşturmak (DLL) ve bu DLL’i bir projede kullanmak, ADO.Net nedir, AJAX ile veri işlemleri, Tasarım ve Proje Yönetimi basamakları, Uygulamalı ASP.Net proje çalışması vb.